Gaśnie słońce: surf

Zgłoszenie do artykułu: Gaśnie słońce: surf

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Gaśnie słońce: surf Buzuk, Antoni (muzyka)
Hubert, Henryk (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Buzuk Antoni, Hubert Henryk Obsada instrumentalna: saksofon alt Es; saksofon tenor B; instrumenty C; gitara, kontrabas; fortepian

Tytuł:

Szafa w ścianie: swing Szpinalski, Antoni (muzyka)
Kuthan, Zbigniew (słowa)
Sewen, Marek (instrumentacja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Szpinalski Antoni, Kuthan Zbigniew, Sewen Marek Obsada instrumentalna: saksofon alt Es; saksofon tenor B; głos C; gitara, kontrabas; fortepian

Seria:

Utwory na Orkiestrę Taneczną, 70

Data wydania:

1963 (copyright)

Miejsce wydania:

Warszawa: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe

Data druku:

luty 1969

Miejsce druku:

Warszawa: Zakłady Graficzne „Tamka”, Zakład Nr 1

Postać zapisu:

głosy instrumentalne

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc] 1969 : 635

Infomacje

Druk muzyczny obejmujące 6 luźnych kart w obwolucie. Teksty utworów zostały zamieszczone na odrębnych stronach poza zapisem nutowym. Incipit utwory pierwszego: Już zachodzi jasne słońce. Incipit utworu drugiego: Pięć lat czekania. Piosenka Gaśnie słońce była wykonywana przez Martę Martelińską na Telewizyjnej Giełdzie Piosenki.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.