Kwiaciarka

Zgłoszenie do artykułu: Kwiaciarka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Kwiaciarka Tytuł oryginalny: Fioraia Casotti, Pompilio (muzyka)
Chęciński, Jan (tłumaczenie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Casotti, Chęciński Jan Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Seria:

Album włoskie: zbiór najulubieńszych śpiewów na głos mezzo sopranowy z towarzyszeniem fortepianu z repertuaru Francesco Ciaffei, 12

Data wydania:

1888 (około)

Miejsce wydania:

Warszawa: Ferdynand Hösick

Znak wydawniczy:

29

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1948 : 5107

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 6 stron o wymiarach 32 na 26 cm. Wydany nakładem Ferdynanda Hoesicka. Tekst utworu w języku polskim i włoskim. Tytuł w języku włoskim: La Fioraia. Incipit w języku polskim: Młodość i piękność mam. Incipit w języku włoskim: Son bella e giovine.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.