Piosenki żołnierskie

Zgłoszenie do artykułu: Piosenki żołnierskie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Piosenki żołnierskie Delska, Anna (opracowanie muzyczne)
Ordonówna, Hanka (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Delska Anna, Ordonówna Hanka Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Data wydania:

1945

Miejsce wydania:

Bejrut: Delegatura P. C. K.

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

śpiewnik

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 23842 II musicalia

Infomacje

Śpiewnik obejmujący 14 stron. Wydany nakładem Delegatury P. C. K. Dochód ze sprzedaży publikacji został w całości przeznaczony na P.C.K. Śpiewnik zawiera następujące utwory:

  • Z prochu polskiego,
  • Aż dojdziemy...,
  • Testament żołnierski,
  • Nas nie stać dzisiaj na tęsknoty...,
  • Z ziemi włoskiej...,
  • Pnie się Malwa do Okienka...,
  • Zaklekotał Bociek.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.