Cztery pieśni na głos solowy z towarzyszeniem fortepianu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Cztery pieśni na głos solowy z towarzyszeniem fortepianu Tytuł oryginalny: Cztery pieśni na głos solowy z tow. fortepianu Friemann, Witold (muzyka)
Przerwa-Tetmajer, Kazimierz (słowa)
Scherlag, Lorenz (tłumaczenie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Friemann Witold, Tetmajer Kazimierz, Scherlag Lorenz Obsada instrumentalna: Na głos solowy z fortepianem.

Data wydania:

1933 (około)

Miejsce wydania:

Lwów: Gustaw Seyfarth

Miejsce druku:

Kraków: Akord

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 11352 III musicalia

Infomacje

Druk muzyczny składający się z 14 stron o wymiarach 35 na 25 cm. Prezentowany egzemplarz posiada odręczną dedykację dla Bronisława Romaniszyna.

Ponadto zawiera następujące pieśni:

Pamiętam ciche, jasne, złote dnie : op. 19, no 2, tytuł niemiecki: Erinnerung;

Wykołysałem cię wśród fal : op. 19, no 1, tytuł niemiecki: Meiner Träume Wogengang;

Marzenie : op 9, no 4, tytuł niemiecki Träumerei;

Oczy : op. 17, no 3, tytuł niemiecki Augen.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.