Gdy król pokocha: tango

Zgłoszenie do artykułu: Gdy król pokocha: tango

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Gdy król pokocha: tango Górzyński, Władysław (muzyka)
Leszek (słowa)
Hoffmann, R. (słowa)
Rojzek, O. (słowa)
Coventry, E. J. (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Górzyński Władysław, Leszek, Hoffmann R., Rojzek O., Coventry E. J. Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Data wydania:

1937 (copyright)

Miejsce wydania:

Lwów: Pro Arte

Miejsce druku:

Lwów: Drukarnia Piller-Neumann

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 8613 III

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 2 nienumerowane karty o wymiarach 34 na 24 cm. Zawiera tekst polski, angielski i niemiecki. Utwór nagrano na płytach „Syrena Electro” i „Odeon”, a jego tytuły równoległe to:

A King who’s Loving,

Darf denn ein Konig nicht verliebt sein.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.