Hymn powrotu Śląska Górnego na „Ojczyzny łono”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Hymn powrotu Śląska Górnego na „Ojczyzny łono” Michałowska-Wolańska, Zofia (muzyka)
Bełza, Stanisław (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Michałowska-Wolańska Zofia, Bełzy Stanisława Obsada instrumentalna: Na 1 głos z towarzyszeniem fortepianu.

Data wydania:

1920 (około)

Miejsce wydania:

Warszawa: Gebethner i Wolff

Miejsce druku:

Warszawa: A. Sikorski i Spółka (litografia)

Znak wydawniczy:

G. 6371 W.

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 639 III musicalia

Infomacje

Na karcie tytułowej znajduje się dedykacja: Bohaterskiemu Ludowi starej ziemi Piastów, którego umiłowanie Polski uchroniło od zniemczenia w jarzmie ciemiężców jego i katów, – w hołdzie czci i wdzięczności w ofierze składa Narodowo-Kulturalna praca dla Śląska Górnego w Warszawie.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.