Śmieją się złote łany

Zgłoszenie do artykułu: Śmieją się złote łany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Śmieją się złote łany Niewiadomski, Stanisław (muzyka)
Gawalewicz, Marian (słowa)
Hoffman, Jan (opracowanie)
Hoffman, Stanisława (opracowanie)
Mianowski, Lucjan (projekt okładki)
Pilecka, Ligia (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Niewiadomski Stanisław Uzupełnienie: muzyka Stanisław Niewiadomski ; słowa Marian Gawalewicz ; do druku przygotowali Stanisława i Jan Hoffmanowie ; okładkę projektował Lucjan Mianowski ; redaktor Ligia Pilecka Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Seria:

Pieśni, Które Lubimy, 66

Data wydania:

1963 (data prawdopodobna)

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

marzec 1963

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 4936

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1963 : 156

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1963 : 156

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 6 stron o wymiarach 31 na 24 cm. Oddany do druku 8 stycznia 1963 r. Na tylej części okładki znajduje się biogram Stanisława Niewiadomskiego wraz ze zdjęciem kompozytora i komentarz krytyczny nt. pieśni Śmieją się złote łany.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.