Pieśń Arabelli: z operetki „Warszawiacy za granicą”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśń Arabelli: z operetki „Warszawiacy za granicą” Noskowski, Zygmunt (muzyka) Oznaczenie autora wg wydawcy: Noskowski Zygmunt

Data wydania:

1885 (data cenzury)

Miejsce wydania:

Warszawa: S. Lewental

Miejsce druku:

Warszawa: S. Lewental

Typ publikacji:

wycinek prasowy

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 6389 IV musicalia

Infomacje

Operetka, z której pochodzi prezentowana pieśń, została wystawiona po raz pierwszy 31 grudnia 1884 r. w Teatrze Małym. Piosenka ukazała się na łamach czasopisma „Kłosy” – nr 1071, tom XLII z 1885 r. Data cenzury – 25 grudnia 1885 r.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.