Zawsze niech będzie słońce

Zgłoszenie do artykułu: Zawsze niech będzie słońce

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Zawsze niech będzie słońce Ostrowski, Arkady (muzyka)
Oszanin, Lew (słowa)
Gaworski, Henryk (tłumaczenie)
Sobocka, Elżbieta (opracowanie graficzne) Oznaczenie autora wg wydawcy: Ostrowski Arkady, Oszanin Lew, Gaworski Henryk Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Tytuł:

Nie pamiętam Wasowski, Jerzy (muzyka)
Przybora, Jeremi (słowa)
Sobocka, Elżbieta (opracowanie graficzne) Oznaczenie autora wg wydawcy: Wasowski Jerzy, Przybora Jeremi Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Data wydania:

1963 (copyright)

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

wrzesień 1963

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM-5244

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 17534 III musicalia

Infomacje

Piosenki zostały nagrodzone I nagrodą na III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1963 r. Utwory wykonywały:

Zawsze niech będzie słońce – Tamara Miansarowa,

Nie pamiętam – Regina Pisarch.

Publikacja zawiera nuty i teksty.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.