Pieśń konkursowa Waltera: z III aktu opery Śpiewacy norymberscy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśń konkursowa Waltera: z III aktu opery Śpiewacy norymberscy Tytuł oryginalny: Pieśń konkursowa Waltera: z III aktu op. Śpiewacy norymberscy Wagner, Ryszard (muzyka, słowa)
Poźniak, Włodzimierz (redakcja)
Chrzanowski, Tadeusz (tłumaczenie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Wagner Richard Uzupełnienie: muzyka i słowa Richard Wagner ; do druku przygotował Włodzimierz Poźniak ; tłumaczenie z niemieckiego Tadeusz Chrzanowski Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem.

Seria:

Opera na Estradzie, 41

Data wydania:

1959

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

grudzień 1959

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1960 : 15

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 8 stron o wymiarach 31 na 23 cm. Na stronie tytułowej tytuł: Śpiewacy norymberscy. Pieśń konkursowa Waltera z 3 aktu. Publikacja zawiera teksty równoległe w języku polskim i niemieckim.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.