Antologia muzyki chóralnej renesansu na chór mieszany a cappella

Antologia muzyki chóralnej renesansu na chór mieszany a cappella Wiechowicz, Stanisław (redakcja)
Gaj, Jacek (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Wiechowicz Stanisław, Gaj Jacek Obsada instrumentalna: Na chór mieszany a capella.

1968

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Wydanie:

Data druku:

styczeń 1968

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1968 : 25

Druk muzyczny obejmujący 186 stron (w tym 185 liczbowanych i 1 nieliczbowaną) o wymiarach 30 na 21 cm. Oddany do druku w październiku 1967 r. Zawiera nuty oraz teksty w języku: polskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

W publikacji znajdują się utwory na chór mieszany a cappella takich kompozytorów jak m. in.: Josquin des Prés, Clément Janequin, Adrian Willaert, Giovani Pierluigi da Palestrina, Orlando di Lasso, Luca Marenzio oraz Claudio Monteverdi.