Wiechowicz, Stanisław

Zgłoszenie do artykułu: Wiechowicz, Stanisław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wiechowicz, Stanisław

Data urodzenia:

27 listopada 1893

Miejsce urodzenia:

Kroszyce koło Kielc

Data śmierci:

12 maja 1963

Miejsce śmierci:

Kraków

Informacje

Kompozytor. Absolwent Konserwatorium w Krakowie, Instytutu Jaques-Dalacroze’a w Hellerau koło Drezna, Konserwatorium Cesarskiego Rosyjskiego Towarzystwa Muzycznego w Petersburgu oraz Schola Cantorum w Paryżu. Był wybitnym pedagogiem w uczelniach muzycznych w Poznaniu, Krakowie i Warszawie, dyrygentem chórów. Komponował muzykę orkiestralną i kameralną, utwory na chór i orkiestrę, pieśni[1].

Bibliografia