A kto z was ma tengi krzyży

Zgłoszenie do artykułu: A kto z was ma tengi krzyży

A kto z was ma tengi krzyży

Polka zamarstynowska

Autor słów:

nieznany

Autor muzyki:

nieznany

Data powstania:

Utwór pochodzi z przełomu XIX i XX w.

Miejsce powstania:

Lwów

Informacje

Poszczególne zwrotki tworzono na poczekaniu przy kuflu piwa lub w trakcie zabawy. Treść niektórych zwrotek nie łączyła się z całością lub była znana tylko fragmentarycznie, na przykład:

„Ty majsterku kichnij sobi,

każdy powi ci na zdrowi,

ali w duchu sy pomyśli:

najży ci chulera ściśni”.

Albo:

„Naj sy pani w koću stani,

bu farfocli wiszu z pani”[1].