Do widzenia Teddy

Zgłoszenie do artykułu: Do widzenia Teddy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Żony osła ani żadnej rzeczy

Choćby chciał

Biedny Teddy pragnąć

już nie może,

Bowiem zmarł.

Mówił on gdy umierał:

„Będę ja wam grał nieraz

Bo i was też przecie nie ominie

Tamten świat”.

Żony wołu ani żadnej rzeczy

Która jest

Nie zostawił Teddy na tym świecie,

Grając jazz.

Skąd brać czas i pieniądze,

Kiedy gra się na trąbce?

Przecież to jest diabelny instrument

Każdy wie.

Niejeden z was

Zapłakać wolałby

A i ja też!

Ale wiem że jemu to

Niepotrzebne.

Teddy był muzykiem z krwi i kości,

Szkoda słów!

Oprócz jazzu nie ma dlań radości

Tam ni tu

Blues „Saint Louis” i „Święci”

Maszerują na cmentarz,

Aby mu grać wszystko to co lubił

Grywać tu

Aby mu grać wszystko to co lubił

Grywać tu

Aby mu grać wszystko to co lubił

Grywać tu[2]