Zgłoszenie do artykułu: Frasunek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pokochali my się w niescęśliwym casie

Przysła ta godzina trzeba by ozyńść się

Ty pódzies wiersyckiem a jo póde krajem

Juz się nie zyńdziemy pod zielonym gajem

Ni moze konicek bez potok przeskocyć

Miły mój Janicku ni moge twojom być

Po wysokim niebie miesiącek toruje

To moje serdecko za tobom banuje

Siwe konie siwe wode pomąciły

Te ludzkie języki wnet nos ozłącyły

Downo obleciały listecki z jawora

Juz się mi nie wróci kochanecka moja.[2]

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard.

2. 

http://www.trebunie.pl/.
Oficjalna strona internetowa zespołu Trebunie Tutki [odczyt: 23.03.2014].