Zgłoszenie do artykułu: Gdy z komina

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Gdy z komina już nie dymi

Człowiek robi się zgryźliwy

Gorycz zjada mu podroby

Jad uderza mu do głowy

Gdy z komina już nie dymi

Świat ponury, robaczywy

Nawet słońca blask nie cieszy

Żaden dowcip już nie śmieszy

Gdy nie dymi już z komina

Człowiek zaraz zapomina

Jaki był przed paru laty

Jak smakował mu świat cały

Zacznij walkę z zegarem

Jeszcze nie jesteś stary

złam wskazówkę

I uduś kukułkę[2]

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.shakindudi.pl/
Strona internetowa zespołu Shakin’ Dudi Orchestra [odczyt: 30.03.2016].