Hej, bracia na morzu

Zgłoszenie do artykułu: Hej, bracia na morzu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Hej, bracia na morzu

Kind friends & companions

Autor słów:

Jędrzejko, Paweł

Melodia:

tradycyjna

Informacje

Irlandzka pieśń emigracyjna, śpiewana przy pożegnalnym drinku, wypijanym ze wspólnego kielicha przed zejściem na ląd. Simon poznał ten utwór kilkanaście lat temu... jadąc taksówką z Dublina do Dun Laoghaire w towarzystwie dwóch irlandzkich dziewczyn. Siostrzyczki przez drogę śpiewały mu tę pieśń na głosy i stereo. W 1992 r., podczas rejsu przez Atlantyk na „Zawiszy Czarnym” z polską załogą, oficer wachtowy Simona – Paweł Jędrzejko, przetłumaczył ją na polski, a Simon postanowił to zaśpiewać. Podziękowania dla Pawła. (W nagraniu Simonowi dzielnie pomagał Maciek Łuczak. Utwór ten w zasadzie powinien zakończyć kasetę On Deck, gdyby nie... następny – J.R.)[1].

Bibliografia

1. 

http://czteryrefy.pl/.
Strona internetowa zespołu Cztery Refy [odczyt: 09.06.2015].