Asfalt Records

Zgłoszenie do artykułu: Asfalt Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Asfalt Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.asfalt.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Kredytowa 9, 00-056 Warszawa

Informacje

Niezależna wytwórnia hiphopowa Asfalt Records powstała w październiku 1998 r. Właścicielem i założycielem jest Marcin Grabski.

W jej barwach debiutowali tacy artyści jak bracia Waglewscy – Fisz i Emade, raper Łona (z producentem Webberem), oraz O.S.T.R. – ten ostatni do dzisiaj tworzy główny rdzeń wytwórni i wpływa na jej wizerunek. Artysta ten ma na koncie 5 Złotych i jedną Platynową płytę.

Od początku swego powstania stawia na rozwój i come back płyty winylowej w Polsce. Ma na koncie pierwszą ogólnodostępną płytę winylową z polskim hiphopem (singel Otzafszetu/Oempe), po której w ciągu następnych lat przyszły następne pozycje i ciągle pojawiają się nowe. We współpracy z Michałem Urbaniakiem, Asfalt Records opracowuje serię reedycji winylowych wybranych albumów tego legendarnego jazzmana.

Wytwórnia współpracowała z cenionymi artystami amerykańskimi takimi jak Evidence, El Da Sensei, Baatin, Black Milk, Sadat X, Grand Agent, Declaime, Craig G, Wildchild & DJ Romes, Cadillac Dale (Detroit rnb), Rasco, Tame One, a także z brytyjską i holenderską niezależną sceną hiphopową.

Aktualnie dystrybucją płyt Asfalt Records zajmuje się firma EMI Music Poland oraz firmowy sklep wytwórni. Wytwórnia jest także koncertową agencją bookingową oraz prowadzi własne radio internetowe[1], [2].

Bibliografia

1. 

http://www.asfalt.pl/
Strona internetowa Asfalt Records [odczyt: 25.03.2017].

2. 

https://www.facebook.com/AsfaltRecords/
Oficjalny profil wytwórni Asfalt Records w serwisie społecznościowym Facebook [odczyt: 25.03.2017].