Omega Music

Zgłoszenie do artykułu: Omega Music

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Omega Music

Omega Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Informacje

Polska wytwórnia fonograficzna, wydająca płyty i kasety solistów i grup muzycznych, głównie z gatunku disco polo.

Powstała w 1991 r. w Żurominie. Działalność wydawniczą zakończyła w 2000 r. wskutek spadku popularności tejże muzyki. Jej założycielem był Zbigniew Retkowski. Początkowo działał półlegalnie, wydając kasety z miksami przebojów zagranicznych gwiazd muzyki tanecznej, między innymi 2 Unlimited, U96 i Blue System. Później z powodzeniem inwestował w disco polo, do czasu gdy muzyka ta straciła na popularności.

Siostrzaną wytwórnią Omegi była firma Tic-Tac z siedzibą w Warszawie, która wydawała albumy z gatunku dance i pop, między innymi United, Thomas, U&I, Not For Boyz, Taboo i Zero[1].

Bibliografia

1. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Omega_Music
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 12.04.2017].