S.P. Records

Zgłoszenie do artykułu: S.P. Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

S.P. Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.sprecords.com.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Zielona 35a, 02-913 Warszawa

Informacje

Jedna z największych niezależnych polskich firm fonograficznych, wydająca przede wszystkim polskich wykonawców.

Wydawnictwo fonograficzne S.P. Records zostało założone w 1993 r. przez byłego gitarzystę Kultu – Sławomira Pietrzaka i od początku istnienia jest legalnym producentem i dystrybutorem multimediów, a także od początku członkiem ZPAV.

Od początku istnienia wydaje płyty Kultu, Kazika i Kazika Na Żywo. Oprócz nowych płyt Kultu, sukcesywnie wydawane były reedycje starszych wydawnictw i dzięki temu od listopada 1998 r. S.P. Records posiada w swoim katalogu wszystkie wydawnictwa Kultu.

Nakładem firmy ukazała się pierwsza polska płyta hip hopowa, a była to płyta zespołu Wzgórze Yapa 3. W 1996 r. pojawiła się debiutancka płyta Kalibra 44.

Poza tym nakładem ukazały się płyty m.in. : Kazika, Play, L-Dópy, Abradaba, T.Love, Apteki, Pidżamy Porno, Strachów na Lachy, Happysad, Pudelsów, Bladych Loków, Hurtu, Bruno Schulza, The Cuts, Transsexdisco, Braci Figo Fagot, Goorala, Oberschlesien i wielu innych.

Obecnie wytwórnia jest wydawcą kilkunastu polskich zespołów. Zajmuje się również promocją medialną artystów, produkcją teledysków, reprezentacją artystów w zakresie publishingu.

Posiada własne studio nagraniowe zwane SP STUDIEM[1], [2].

Bibliografia

1. 

https://www.facebook.com/SP.Records.92/
Oficjalny profil S.P. Records w serwisie społecznościowym Facebook [odczyt: 14.04.2017].

2. 

http://www.sprecords.com.pl/
Strona internetowa S.P. Records [odczyt: 14.04.2017].