Zgłoszenie do artykułu: Bahamas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Bahamas

Data powstania:

1993

Informacje

Zespół powstał w 1993 r. w Sosnowcu. Na początku tworzył i wykonywał muzykę disco polo. Pierwsza kaseta nosiła tytuł „Nie wierzcie dziewczyny” i zawierała piosenki takie jak: „Hymn Disco

Polo”, „Gwiazdeczka”, „Czas rozłąki”. Kolejny album – „Titina” również obejmował utwory z gatunku muzyki „chodnikowej”, w tym najpopularniejszą piosenkę –„Titinę”. Prócz twórczości disco polo członkowie zespołu z uwagi na swoje specyficzne osobowości sceniczne,

pełne humoru i energii, rozpoczęli prowadzenie imprez dla dzieci. W efekcie tych działań zespół wydał albumy skierowane do najmłodszych odbiorców, m.in.: „Misiowe przeboje” i „Przyjaciele Busia”. Zbigniew Opałka pełnił rolę kompozytora melodii i autora tekstów, Michał Busek wraz z Pawłem Pyszkowskim zajmowali się aranżacją piosenek. Zespół przez długi czas współpracował z TV Polsat[1].

Bibliografia

1. 

http://www.duetbahamas.pl/kategorie/o_nas
Oficjalna strona zespołu [odczyt: 09.11.2022].