Blue Café

Zgłoszenie do artykułu: Blue Café

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Blue Café

Blue Cafe

Data powstania:

1998

Informacje

Popowa grupa wokalno-instrumentalna utworzona w 1998 r. w Łodzi. Trzon zespołu tworzą: Marcin Błasiak – bg., Piotr Grąbkowski – alt sxf., ten. sxf., Sebastian Kasprowicz – g., Łukasz Moszczyński – dr., Michał Niewiadomski – tbn., Tatiana Okupnik – voc., Paweł Rurak-Sokal – kbrd., lider, Piotr Sławiński – tr. W zależności od programu koncertów, skład personalny zespołu powiększany jest do 15 osób. Jest laureatem:

– nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2001 w kategorii nowa twarz roku,

– nagrody dziennikarzy w koncercie Premiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2002,

– zwycięzcą krajowych eliminacji do konkursu Eurowizji w 2004 r., który odbył się w Stambule (Turcja).

W 2005 r. Tatianę Okupnik zastąpiła Dominika Gawęda, wyłoniona spośród ponad 400 kandydatek w trzyetapowym castingu z finałem w programie pt. Szansa na sukces (reż. Elżbieta Skrętkowska)[1].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.blue-cafe.pl/info
Oficjalna strona internetowa zespołu Blue Café [odczyt: 26.05.2011].