Zgłoszenie do artykułu: Budzik

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Budzik

Data powstania:

2004
Zespół powstał na początku wyżej wymienionego roku.

Informacje

Zespół Budzik powstał na początku 2004 r. z inicjatywy Krzysztofa „KriXa” Kramarza – g., autora większości utworów. Obok lidera tworzą go obecnie: Weronika Piasecka – voc., Stanisław Srzednicki – bg., Tomasz „Muzzy” Zatorski – kbrd. i Ryszard Rechulicz – dr. Gościnnie wspomaga ich DJ Grzegorz Furlaga. Większość członków zespołu gra jednocześnie w formacji KriX. Z zespołem współpracowała Dorota Serwatka – voc. i Krzysztof Wyrwa – bg.

Budzik jest zespołem ewangelizacyjnym. Wykonuje własne kompozycje o przesłaniu chrześcijańskim. To „czarna” muzyka oparta na rytmicznej sekcji – zabarwiona funkiem i brzmieniami R’N’B. Zespół ma na koncie wielkopostną trasę koncertową, w ramach której odwiedził m.in.: Gniezno, Konin i Włocławek. W maju 2004 r. podczas koncertu na IX Chrześcijańskich Dniach Żaka (klub „Arka”) nagrał płytę demo pt. Anioł niechciany. Ponadto jego piosenka pt. Pobudka znalazła się na płycie Różnych Wykonawców o tym samym tytule (Pobudka), wydanej z magazynem „RuaH” w 2005 r.

W 2002 r. Krzysztof Kramarz wraz ze swoim ówczesnym zespołem o nazwie Parakletos wystawił aktorsko-muzyczną rockową drogę krzyżową w kościołach OO. Misjonarzy i OO. Kapucynów w Krakowie[1].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław

2. 

http://www.budzik.kdm.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Budzik [odczyt: 12.04.2010].