Chłopcy

Zgłoszenie do artykułu: Chłopcy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Chłopcy

Data powstania:

2003

Informacje

Zespół Chłopcy powstał w styczniu 2003 r. z inicjatywy wokalisty i autora tekstów Sławomira Łuczaka – lider i gitarzysty Adama Wiernego, do których dołączyli – Jarosław Daniel – g. (Zooid), Grzegorz Kukla – bg. i Maciej Ołownia – dr. (Zooid). Wkrótce zespół opuścił Daniel, a nowym perkusistą został Paweł Kukla. Na repertuar Chłopców złożyły się rockowe melancholijne kompozycje. Grupa zarejestrowała dwie z nich: Kraków płonieMoja mantra, dołączając je do książki Sławomira Łuczaka pt. Chłopcy (2003). Zagrała kilka koncertów w krakowskich klubach, m.in. w Klubie Pod Jaszczurami w ramach urodzin magazynu „Ha!art” (2003 r.). Lider zespołu realizuje również solowy projekt autorski, będący hołdem dla mrocznych klimatów muzyki rockowej lat 80. (m.in.: Miesiące do wiosny, Iluzje)[1].

Bibliografia