Clock Machine

Zgłoszenie do artykułu: Clock Machine

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Clock Machine

Data powstania:

2009

Informacje

Zespół rockowy założony z końcem 2009 r. w Krakowie z inicjatywy Igora Walaszka i Michała Koncewicza. W 2011 r. podpisał kontrakt z wytwórnią fonograficzną Universal Music Polska i jej nakładem wydał swoją debiutancką EP „Clock Machine”. Wkrótce został dostrzeżony przez producenta muzycznego Andrzeja Puczyńskiego, który postanowił pomóc im osiągnąć sukces. Dzięki niemu Clock Machine nawiązał współpracę z Izabelin Studio, a niedługo później skomponował kolejny, tym razem pełnowymiarowy album „Greatest Hits”, który ukazał się w 2014 r[1].

W 2016 r. zespół zakończył współpracę z wytwórnią Universal Music Polska, pragnąc rozpocząć niezależną działalność na rynku fonograficznym i uzyskując wyłączne prawa do swojej kolejnej płyty „Love”, której premiera nastąpiła w kwietniu 2016 r.

Zespół ma na swoim koncie wiele występów (m.in. w studiu TVP 2 podczas 21. Finału WOŚP, na Orange Warsaw Festival 2012, na dużej scenie 19. Przystanku Woodstock oraz na Seven Festivalu w 2013 r.). Otrzymał także główne nagrody na 41 festiwalu FAMA, Rockautostradzie (2012) oraz na Rock Open Air w Siedlcach (2012)[2].

Bibliografia

1. 

http://www.universalmusic.pl/.
Strona internetowa wytwórni fonograficznej Universal Music Polska [odczyt: 01.04.2016].

2. 

https://www.facebook.com/ClockMachinepl.
Oficjalny profil zespołu Clock Machine w serwisie Facebook [odczyt: 01.04.2016].