Citizen Woman There

Zgłoszenie do artykułu: Citizen Woman There

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Citizen Woman There

Drowsy Crowds

Data powstania:

2000

Informacje

Zespół Citizen Woman There (dosł. „obywatel kobieta tam”) powstał w 2000 r.jako Drowsy Crowds (do 2002 r.). Utworzyli go: Tomasz Słomka – voc., g., Marcin Krokosz (ur. 03.03.1980; bg) i Łukasz Matoga (ur. 22.09.1980; dr).

Zespół wystąpił na Przeglądzie Muzyki Alternatywnej w CSW „Solvay” w 2002 r. Wielokrotnie grał w krakowskich klubach muzycznych, m.in.: Dubliner, Faust, Klinika 35, Kuriozum, Stan Wyjątkowy i Re, jako support Pleasure Forever z San Francisco (wytwórnia Sub Pop).

Wykonuje muzykę alternatywną bliską klimatom Nowej Fali i noise’u. W kręgu jego zainteresowań znajduje się muzyka brytyjska lat 80., głównie Bauhaus, Birthday Party, The Cure, Joy Division, ale także Girls Against Boys, Portishead, Radiohead czy Sonic Youth. Uwagę zwracają takie kompozycje, jak: Citizen Woman ThereForlorn Town, zawarte na demo z lipca 2002 r. W latach 2003–2004 nagrał jeszcze dwie płyty demo, po czym ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Passing Lorry Trash And Glory (2005 r.)[1].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław.

2. 

http://www.cwthere.com/.
Strona internetowa zespołu Citizen Woman There [odczyt: 02.07.2011].