Core Of Center

Zgłoszenie do artykułu: Core Of Center

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Core Of Center

Data powstania:

2003

Informacje

Zespół Core Of Center powstał na początku 2003 r. z inicjatywy „Lolity” – g. i „Hippi” – g., do których dołączyli: „Max” – bg., „Yoko-Choco” (performance). Skład ustabilizował w październiku 2003 r., kiedy doszedł do nich Filemon Pedro, a już w listopadzie powstało demo pt. Limbo. Z zespołem współpracowali: Mateusz Siwek, Nokia Mydełko i Jacek Piotrowicz i Sissi Bitch – g., bg.

Stanowi oryginalny projekt będący rodzajem otwartej przestrzeni do wypowiedzi dla niezależnych artystów. Połączył muzykę industrialną z innymi dziedzinami sztuki, zwłaszcza z teatrem, od początku zachęcając publiczność do aktywnego udziału w prezentowanych spektaklach, performance. W warstwie lirycznej proponuje manifest artystyczny promujący podejście do twórczości jako niczym nie ograniczonej kreacji (artysta-Bóg). Propaguje indywidualizm w sztuce. Core Of Center zajmuje się również promocją prywatnych inicjatyw związanych z ruchem DaDa. Zagrał dotychczas 8 koncertów w krakowskich klubach, m.in.: Popularny Pub, Galeria TAM, Cafe Moon i w Proszowicach w ramach promocji demo Limbo. Jego występy budzą skrajne emocje: jednych – bawią i zachwycają, innych – gorszą i szokują, w wyniku czego większość dotychczasowych koncertów została przerwana w trakcie występu[1].

Bibliografia