Ex-Dance

Zgłoszenie do artykułu: Ex-Dance

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Ex-Dance

Data powstania:

1986

Data rozwiązania:

1988

Informacje

Pop-rockowy zespół wokalno-instrumentalny utworzony w 1986 r. w wyniku rozłamu w grupie Papa Dance przez Marka Karczmarka – kbrd. i Grzegorza Wawrzyszaka – voc. Zadebiutował w sierpniu 1986 r. w Programie IV Polskiego Radia piosenkami Między nami tania graPowrót Donalda. Miesiąc później wystąpił po raz pierwszy publicznie z Kamilem Buczkowskim – g., Michałem Coganianu – dr., i Piotrem Prusińskim – bg. W 1987 r. wziął udział w wielu imprezach muzycznych, wystąpił także w programach TV Od Opola do OpolaVideoteka. Do piosenek Smutny spacerCzarny smog zrealizował teledyski. Z końcem 1988 r. rozwiązał się[1].

Bibliografia