Kobranocka

Zgłoszenie do artykułu: Kobranocka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Kobranocka

Data powstania:

1985

Informacje

Zespół rockowy utworzony w Toruniu w 1985 r. z inicjatywy Andrzeja „Ordynata” Michorzewskiego i Andrzeja Kraińskiego. Pierwszy skład: Jacek Bryndal – voc., bg., Sławomir Ciesielski – dr., Andrzej Kraiński – voc., g., lider, Waldemar Zaborowski – ten. sxf. Zadebiutował w klubie studenckim „Riviera-Remont” w Warszawie. W październiku 1985 r. wystąpił na wspólnych koncertach z niemieckim zespołem punkowym Die Toten Hosen. Dokonał też pierwszych nagrań w Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy. Na Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin ’86 znalazł się w finałowej dziesiątce i zdobył nagrodę publiczności.

W kwietniu 1987 r. ukazał się pierwszy LP Kobranocka: Sztuka jest skarpetką kulawego. LP Kobranocka: Kwiaty na żywopłocie nagrał w zmienionym składzie, z Piotrem Wysockim – dr. i Jackiem Perkowskim – g. Na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie występował w 1987 r., w latach 1989–1990 i 1992–1993. Koncertował w kraju oraz za granicą w Moskwie i Pradze. W 1992 r. z Adamem Burzyńskim – g. zamiast Jacka Perkowskiego nagrał CD Kobranocka: Ku nieboskłonom. W 1994 r. ukazał się drugi, nagrany z Michałem Kwiatkowskim – cb. zamiast Jacka Bryndala, CD Kobranocka: Niech popłyną łzy. Podstawowy repertuar zespołu stanowią piosenki z tekstami Andrzeja Michorzewskiego do muzyki zespołu. W 2001 r. do zespołu dołączył Jacek Niestryjewski – g[1].

Bibliografia