Memories Garden

Zgłoszenie do artykułu: Memories Garden

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Memories Garden

Data powstania:

1998
Zespół powstał pod koniec wyżej wymienionego roku.

Informacje

Zespół Memories Garden powstał pod koniec 1998 r. jako kontynuacja metalowego projektu Lord Of Darkness (płyta Shadow) z inicjatywy Dominika „Włocha” Burzyma – voc., g., bg., dr. i Roberta Tomonia – g. W 2002 r. Roberta Tomonia zastąpił Maciej „Dagam” Bartnicki – kbrd. Początkowo był projektem studyjnym. Z czasem zdecydował się na formułę live performance z udziałem muzyków sesyjnych, w miejscach, które zapewniały odpowiednią scenerię i klimat, czyli filary ekspresji Memories Garden. Opiera je na brzmieniu klawiszy i przesterowanych gitar. Z ich pomocą pragnie wprowadzić słuchacza w „ogród wspomnień”, będący metaforą stanu refleksji i zamyślenia, któremu najbliższe są doznania, jakie może wywołać opatrzona obrazem muzyka filmowa.

Jego muzyki najlepiej słucha się przy zgaszonym świetle i w wygodnym fotelu, do czego chce się wracać nie tylko wspomnieniami. Pozostaje ona pod wpływem takich wykonawców, jak: Dead Can Dance – zwłaszcza wokal Brendana Perry’ego (płyty AionWithin The Realm Of A Dying Sun), Dream Theater czy Pink Floyd. W 1999 r. grupa nagrała materiał pt. Echoes Of Wonderland na pełnometrażową płytę, która nie została dotąd oficjalnie wydana. W przygotowaniu jest drugi materiał, z którego pochodzi utwór True Dreams, zamieszczony na składance wytwórni Lynx Music pt. Polski Prog-Metal (2003 r.). Niezależnie od Memories Garden Dominik Burzym i Maciej Bartnicki współtworzą z muzykami zespołu Retribution prog-metalową formację New Machine[1].

Bibliografia