Zgłoszenie do artykułu: Sakstet

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Sakstet

Data powstania:

1998

Informacje

Grupa powstała w 1998 r. z inicjatywy Tomasza Suchowiejko. Wyjątkowy zestaw instrumentów (cztery saksofony) i intrygujące brzmienie od początku stanowiły o oryginalności zespołu. Repertuar kwartetu jest bardzo zróżnicowany i obejmuje przeboje z różnych epok, od klasyki po Swing. W jego wykonaniu można usłyszeć zarówno Johanna Sebastiana Bacha i Paula McCartney’a, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Gorana Bregovicia, Janis Joplin i Astora Piazzolę. Zespół tworzą: Tomasz Suchowiejko – sopr. sxf., lider, Dariusz Rybka – alt sxf., Antoni Majerski – ten. sxf. i Ignacy Stojek – bar. sxf., cl.

Sakstet ma na swoim koncie wiele występów, m.in. wziął udział w I Otwartym Konkursie Chopinowskim (Kraków, 1999 r.), dwukrotnie uczestniczył w festiwalu „Saxmania” (Szczecinek 2002 i Piła 2004), kilkakrotnie wystąpił na uroczystościach uniwersyteckich w Krakowie (Collegium Novum) i na koncertach organizowanych przez Katolickie Centrum Kultury. W sezonie 2001–2002 regularnie gościł na scenie Piwnicy Muzycznej restauracji „Wierzynek” oraz w Piwnicy Przy Dominikańskiej[1].

Bibliografia