Szy-Szy Kaan

Zgłoszenie do artykułu: Szy-Szy Kaan

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Szy-Szy Kaan

Data powstania:

1999

Informacje

Zespół powstał w 1999 r. Jego nazwa jest luźnym nawiązaniem do chińskiego powiedzenia: Zrób, a potem zobaczymy, co z tego wyniknie. Pierwszy skład utworzyli obok lidera: Paweł Kluba – bg. i Ryszard Pałka – dr. W 2001 r. do współpracy został zaproszony Dominik Bieńczycki – vno, a nieco później Robert Szewczuga – bg. i Łukasz Czekała – vno. Zespół porusza się w obrębie szeroko rozumianej stylistyki jazzowej, łącząc elektryczne brzmienie fusion oraz słowiańską melodykę z europejskim podejściem do formy i przestrzeni w muzyce, co lider określa mianem jazzu „witalnego”. Grupa wzięła udział w kilku festiwalach jazzowych, takich jak:

– krakowski Jazz Juniors w 1999 r.,

– Jazz Under The Castle w 2000r. w Trenczynie,

– Bielska Zadymka Jazzowa w 2002 r.,

– Warsaw Summer Jazz Days w. 2004 r.,

– Jazzowa Scena Młodych-Radom Jazz Festival w 2002 r., gdzie zajęła I miejsce.

Do tej pory nagrała dwie płyty demo, na których wyróżniają się autorskie kompozycje, takie jak: „Agnessor”, „Wschodni taniec” i „P&P Mood”. To utwory niezwykle żywe i dynamiczne, pozwalające na kreatywną improwizację[1].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław.

2. 

http://www.szyszykaan.art.pl/.
Oficjalna strona internetowa zespołu Szy-Szy Kaan [odczyt: 05.03.2010].