The Cavern

Zgłoszenie do artykułu: The Cavern

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

The Cavern

Data powstania:

styczeń 2001

Informacje

Nazwa zespołu pochodzi od klubu w Liverpoolu, w którym zadebiutowała, a w latach 1960–1963 systematycznie koncertowała grupa The Beatles. Zespół The Cavern powstał w styczniu 2001 r. Przez długi czas tworzyli go bracia Maciej – voc., g. i Wojciech Salwa – voc., bg., Krzysztof Laskowski – voc., g., Marcin Sonnenberg – voc., kbrd. i Grzegorz Bębenek – dr. Z zespołem współpracowali także Kazimierz Dobrowolski – voc., bg. i Krzysztof Kozłowski – dr.

Mimo że dysponował wieloma autorskimi kompozycjami na koncertach prezentował głównie własne aranżacje utworów z repertuaru The Beatles, Elvisa Presleya i innych wykonawców złotej ery rock’n’rolla. Zagrał blisko sto koncertów, występując w krakowskich klubach i pubach, m.in.: „Krawat”, „Kredens”, „Lapis”, „Stalowe Magnolie”, „Twój Pub” i „Woodstock Pub”, a także na licznych imprezach plenerowych organizowanych w południowej Polsce. W 2002 r. przy okazji pokazów filmów z udziałem Elvisa Presleya wystąpił w „Multikinach” w Krakowie i Zabrzu. W styczniu 2002 r. nagrał demo, na które złożyły się piosenki The Beatles i Elvisa Presleya[1].

Bibliografia