Wzgórze YA-PA-3

Zgłoszenie do artykułu: Wzgórze YA-PA-3

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Wzgórze YA-PA-3

Data powstania:

1993

Data rozwiązania:

2002

Informacje

Zespół hiphopowy, jeden z pierwszych polskich zespołów tego gatunku. Powstał w 1993 r. w Kielcach. Debiutancki skład: Michał „Zajka” Łakomiec, Wojciech „Wojtas” Schmidt, Radosław „Radoskór” Kobuz – rap, Sebastian – scretching, Piotr Czetwiort – perc. oraz Mario Matysek – bass sampling. Początkowo trójka raperów współpracowała na estradzie i w nagraniach z Liroyem.

W 1995 r. zespół nagrał debiutancki CD Wzgórze Ya-Pa-3. Rok później zmienił i powiększył skład. Doszedł Marcin „DJ Hans” Tofil – scretching, sampling, a Radoskóra zastąpił Tomasz „Borygo” Borycki. Nagrania zespołu znalazły się na ścieżce dźwiękowej filmu Spona (reż. Witold Szarek). Wystąpił w licznych krajowych imprezach rockowych i hiphopowych oraz w specjalnym koncercie podczas Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001. Rozwiązał się w 2002 r[1].

Bibliografia