Adamek, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Adamek, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Adamek, Krzysztof

Data urodzenia:

2 maja 1945

Miejsce urodzenia:

Pabianice

Informacje

Perkusista jazzowy. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie perkusji. Debiutował w 1965 r. w zespole Hagaw, w którym grał do 1972 r. Równocześnie współpracował z dwoma innymi zespołami jazzu tradycyjnego: Old Timers (1966–1968) i Ragtime Jazz Band (1966–1969). Grał z nimi na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1966–1972 oraz na festiwalach jazzowych w Europie Zachodniej. Dokonał licznych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. W latach 1973–1980 przebywał za granicą. Od 1980 r. jest perkusistą w grupie Gold Washboard[1].

Koncertował również w Watykanie dla papieża Jana Pawła II z zespołem Gold Washboard, jako pierwsza w historii grupa jazzowa. W międzyczasie odbył szereg tournée w wielu krajach, takich jak: USA, Kanada, większość krajów europejskich i tak odległych jak Kuba, Mongolia, Korea Południowa, oraz większość państw Karaibskich[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://goldwashboard.prv.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Gold Washboard [odczyt: 05.12.2011].