Ancewicz-Dworakowska, Maria

Zgłoszenie do artykułu: Ancewicz-Dworakowska, Maria

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Ancewicz-Dworakowska, Maria

Data urodzenia:

1898
Jest to data niepewna.

Informacje

Śpiewaczka (sopran). Uczennica Gemmy Bellincioni. Debiutowała około 1920 r. w Filharmonii Warszawskiej. Występowała z recitalami operowymi, m.in. w Konserwatorium Muzycznym w Warszawie w 1921 r. (w repertuarze miała m.in. partię tytułową Carmen George’a Bizeta). W latach międzywojennych była profesorem w klasie śpiewu solowego w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie[1].

Bibliografia