Antkowiak, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Antkowiak, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Antkowiak, Krzysztof

Data urodzenia:

27 stycznia 1973

Miejsce urodzenia:

Poznań

Informacje

Piosenkarz. Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu. Na estradzie zadebiutował w piątym roku życia. W 1986 r. wystąpił na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie, gdzie został nagrodzony przez dziecięce i dorosłe jury. Dwukrotnie brał udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w 1988 r. otrzymał wyróżnienie w koncercie Premiery za utwór pt. Zakazany owoc. Śpiewał na Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Sopocie. Zdobył I nagrodę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu w 1990 r. W tym samym roku został laureatem plebiscytu słuchaczy Lata z Radiem. Jego piosenki zajmowały pierwsze miejsca na liście przebojów Programu I Polskiego Radia, a piosenka Za mały uzyskała tytuł piosenki roku 1990 w plebiscycie telewizyjnej Akademii Muzycznej.

Był gwiazdą programów estradowych i telewizyjnych pt. Dyskoteka Pana Jacka. Koncertował w kraju oraz za granicą, m.in. dla Polonii w Kanadzie i USA. Za LP Krzysztof Antkowiak: Zakazany owoc otrzymał złotą płytę. W 1997 r. zagrał główną rolę w filmie pt. Młode wilki 1/2 (reż. Jarosław Żamojda). W tym samym roku ukazał się CD Krzysztof Antkowiak: Delfin, z własnymi piosenkami do tekstów Grzegorza Ciechowskiego[1].

Bibliografia