Antymos, Apostolis

Zgłoszenie do artykułu: Antymos, Apostolis

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Antymos, Apostolis

Anthimos, Apostolis

Właściwie:

Anthimos, Apostolos

Pseudonim:

Lakis

Data urodzenia:

25 września 1954

Miejsce urodzenia:

Siemianowice

Informacje

Gitarzysta rockowy i jazzowy, kompozytor. Debiutował w 1970 r. jako gitarzysta w SBB, w którym grał do 1981 r., potem w latach 1993–1994 i ponownie od 2001 r. Od grudnia 1971 r. do połowy 1973 r. grał w zespole Czesława Niemena. W latach 80-tych współpracował na estradzie i w nagraniach z grupami Dżem, Krzak, Osjan, Dudek Blues Band oraz Tomaszem Stańką.

Od 1989 r. mieszka w Grecji, gdzie prowadzi profesjonalną działalność muzyczną. Podczas pobytu w USA współpracował m.in. z Johnem McLaughlinem, a w 1995 r. z muzykami zespołu Pata Metheny’ego nagrał CD Apostolis Anthimos: Days We Can’t Forget[1].

Bibliografia