Bałtarowicz, Włodzimierz

Zgłoszenie do artykułu: Bałtarowicz, Włodzimierz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Bałtarowicz, Włodzimierz

Data urodzenia:

1910
Jest to data niepewna.

Data śmierci:

1969

Miejsce śmierci:

Praga

Informacje

Autor tekstów, kompozytor, lekarz. Z pochodzenia Ukrainiec. Rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie Karola w Pradze, ukończone na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie. Kształcił się wokalnie w klasie śpiewu Zofii Kozłowskiej w Konserwatorium Polskiego Towarzystwa Muzycznego we Lwowie. Był tenorem w Chórze Eryana (od 1931 r.). Pisał piosenki, aranżacje. Po II wojnie światowej osiadł na stałe w Pradze i pracował tam jako lekarz. W 1966 r. uczestniczył w jubileuszu Chóru Eryana w Filharmonii Narodowej w Warszawie[1].

Bibliografia