Błachnio, Ewa

Zgłoszenie do artykułu: Błachnio, Ewa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Błachnio, Ewa

Data urodzenia:

31 grudnia 1984

Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Informacje

Artystka kabaretowa, aktorka. W latach 2000–2014 była członkinią Kabaretu Limo, do którego dołączyła mając 16 lat. Jest absolwentką politologii i dziennikarstwa. W 2014 r. zdała eksternistyczny egzamin na aktora dramatu przed komisją egzaminacyjną Związku Artystów Scen Polskich.

Jesienią 2016 brała udział w szóstej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, emitowanego przez telewizję Polsat, w którym zajęła 5 miejsce. Jest konferansjerką wielu koncertów. Współpracuje z radiem RMF, a także z projektem „Sztuka na wynos”, gdzie występuje w kameralnych spektaklach[1].

Ponadto z dużą radością współtworzy kabaret Para Numer Dwa, projekt Stand’up Night i coroczny Stand’upowy Dzień Kobiet. Występuje w autorskim projekcie teatralno-muzycznym Muzikanty, łączącym w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów[2].

Bibliografia

1. 

https://kobieta.wp.pl/
Strona internetowa WP Kobieta [odczyt: 01.09.2019].

2. 

http://www.antrakt.eu/artysci/ewa-blachnio
Informacje na temat Ewy Błachnio na stronie internetowej Agencji Artystycznej Antrakt [odczyt: 01.09.2019].

3. 

Kozłowska, Agnieszka