Ciach, Andrzej

Zgłoszenie do artykułu: Ciach, Andrzej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Ciach, Andrzej

Data urodzenia:

26 marca 1951

Miejsce urodzenia:

Jarosław

Informacje

Poeta, autor tekstów piosenek, ostatnio także rzeźbiarz. Od 1956 r. mieszka w Mielcu. Przez kilka lat był instruktorem ds. teatru w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku. Laureat nagrody głównej im. Jonasza Kofty na XXV Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz nagrody Kryształowy Kamerton na festiwalu w Opolu. Członek Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR Oddział w Warszawie. Drukiem ukazały się jego książki w 1999 r. Ujeżdżalnia oraz w 2009 r. Szurnięte Anioły. Jego wiersze ukazały się również w antologii poezji pt. Natchnieni Bieszczadem w 2008 r. Testy jego piosenek śpiewane są na płytach:

– Krzyśka Krzaka – pt. Gdzie jest Krzysiek Krzak śpiewający bezpańskie ballady o niczym;

– Andrzeja Szęszoła – pt. Andrzej Szęszoł z Mieleckiego Zagłębia Piosenki na żywo – Zajazd Bardów, Olecko 2009 r.;

Jerzego Mamcarza – pt. Mamcarz_Jerzy_jeszcze_tancza_ogrody_(plyta) oraz Lustrum;

– Zespół: Trzecia Zmiana – pt. Piosenki przez okno.

Nadal pisze i nie zamierza przestać[1]...

Bibliografia