Duszyński, Waldemar

Zgłoszenie do artykułu: Duszyński, Waldemar

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Duszyński, Waldemar

Data śmierci:

27 października 2017

Informacje

Perkusista Gold Washboard, organizator i promotor jazzu.

Był członkiem pierwszego składu zespołu tradycyjnego Gold Washboard, który uformował się w 1971 r. w warszawskiej Stodole. W 1981 r. pożegnał się z Gold Washboard i rozpoczął współpracę z zespołem Swing Workshop Wojtka Kamińskiego.

Po pewnym czasie wycofał się z czynnej kariery muzyka, zajął się impresariatem jazzowym, był menedżerem i współtwórcą pierwszych sukcesów Staszka Sojki z okresu takich płyt jak Blublula czy Matko, która nas znasz.

W ostatnich latach prowadził na Mazurach pod Mrągowem gospodarstwo agroturystyczne, miał stadninę i pensjonat (Stara Szkoła, wieś Czerwonki), gdzie okazjonalnie organizował koncerty jazzowe, na których występowali m.in. Tomasz Stańko, Jarek ŚmietanaMariusz Bogdanowicz[1].

Bibliografia

1. 

http://jazzforum.com.pl/main/artykul/waldemar-duszyski
Jazz Forum [odczyt: 29.12.2020].