Kamiński, Wojciech

Zgłoszenie do artykułu: Kamiński, Wojciech

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kamiński, Wojciech

Data urodzenia:

31 października 1946

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Pianista i organista jazzowy, kompozytor i aranżer, także pedagog. Zadebiutował w 1962 r. w zespole Ragtime Jazz Band. Wystąpił z nim w 1964 r. na Studenckim Festiwalu Jazzowym „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył wyróżnienie zespołowe i indywidualne. Równocześnie był kierownikiem muzycznym Teatru Piosenki klubu studenckiego „Stodoła” w Warszawie, z którym związany był później także jako jazzman. W latach 1964–1965 współpracował z zespołem Warszawscy Stompersi. Z Henrykiem MajewskimJerzym Kowalskim współtworzył zespół Old Timers, w którym grał do 1968 r.

W latach 1968–1978 przebywał na kontraktach za granicą. W czasie krótkich pobytów w kraju współpracował z różnymi zespołami jazzu tradycyjnego, m.in. z Big Bandem „Stodoła”, Hagawem, Gold Washboard i z grupą Sami Swoi. W 1978 r. wystąpił na festiwalu Old Jazz Meeting w Warszawie z własnym zespołem. Od 1979 do 1981 r. grał na fortepianie i organach w zespole Swing Workshop, utworzonym z Januszem Zabieglińskim. Jako pedagog brał udział w Warsztatach Muzycznych w Chodzieży i Bolesławcu.

Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 39 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego). Zrealizował własne recitale telewizyjne Ragtime’y Scotta JoplinaMuzyczny świat Wojciecha Kamińskiego. Z zespołami i solo dokonał nagrań dla archiwum Polskiego Radia, koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, NRD, RFN i Finlandii. Od 1982 r. występuje jako solista. Jest laureatem „Złotej Tarki” na Old Jazz Meeting w Iławie w 1996 r[1].

Bibliografia