Swing Workshop

Zgłoszenie do artykułu: Swing Workshop

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Swing Workshop

Data powstania:

1979

Informacje

Zespół swingowy utworzony w styczniu 1979 r. z inicjatywy Wojciecha Kamińskiego – p, org, z Waldemarem Duszyńskim – dr, Markiem Stroblem – cb, Pawłem Tartanusem – g, voc, Januszem Zabieglińskim – cl, as. Zadebiutował w 1979 pod nazwą Kwintet Wojciecha Kamińskiego na festiwalu OJM w Warszawie. Nazwę nadał zespołowi Marek Cabanowski, ówczesny szef wytwórni Poljazz. Na Poznańskiej Wiośnie Estradowej wystąpił jako kwartet bez P. Tartanusa i z Januszem Kozłowskim zamiast M. Strobla. W 1979 uczestniczył także w MFMJ Jazz Jamboree w Warszawie i PJJ w Bydgoszczy. Dał wiele koncertów w kraju i za granicą. Współpracowali z nim wokaliści: Ewa Bem, Andrzej Zaucha i Marianna Wróblewska, z którą wystąpił m.in. na festiwalu jazzowym w San Sebastian (Hiszpania). W 1980 W. Duszyńskiego zastąpił Piotr Konczewski. Z nowym perkusistą wystąpił na festiwalu OJM w latach 1980-81. W grudniu 1981 rozwiązał się. Jest bohaterem hasła w tv LPMR odc. 104 (reż. R. Wolański)[1].

Bibliografia