Dzierżawa, Arkadiusz

Zgłoszenie do artykułu: Dzierżawa, Arkadiusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Dzierżawa, Arkadiusz

Data urodzenia:

16 maja 1976

Miejsce urodzenia:

Rydułtowy

Informacje

Basista i kompozytor.

Od początku swojej przygody z muzyką nie ograniczał się tylko i wyłącznie do jednego stylu. Jak sam twierdzi, nie interesują go nazwy szufladek tylko ich zawartość. Od samego początku związany z zespołem Łzy. Oprócz różnych epizodów, gdzie gościnnie wspomagał zaprzyjaźnione zespoły, zdarzały mu się także dłuższe przygody. Tutaj warto wspomnieć o takich zespołach jak: Goddamn (wspólnie między innymi z Rafałem Trzaskalikiem), The Pilators oraz Dirt (z Adamem Konkolem), The Odours, Heavy Weather, Lady Frau (razem z kolegami z Łez: Rafałem, AdrianemDawidem).

Poza muzyką ceni sobie też i literaturę. Prócz poezji i beletrystyki jest fanem pozycji związanych z tak zwanym rozwojem osobistym.

Prywatnie jest mężem Urszuli i ma dwóch synów – Nataniela i Kajetana oraz córkę Kiarę.

Obecnie mieszka w Wodzisławiu Śląskim[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard.

2. 

http://www.lzy.pl/.
Strona internetowa zespołu Łzy [odczyt: 19.02.2015].