Faliszewska, Halina

Zgłoszenie do artykułu: Faliszewska, Halina

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Faliszewska, Halina

Data urodzenia:

1892

Miejsce urodzenia:

Sosnowiec

Data śmierci:

26 czerwca 1988

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Śpiewaczka. Uczyła się śpiewu u Eugeniusza Majdrowicza. Debiutowała w maju 1909 r. w teatrze w Sosnowcu. Podczas I wojny światowej występowała w Kijowie w Polskim Klubie „Ogniwo”. Po powrocie do Polski była od lipca 1918 r. zaangażowana do teatru „Sfinks”, następnie występowała w „Eldorado”, zaś od 1927 r. była artystką teatru „Mignon”. Później grała w „Czarnym Kocie”, a także prowadziła własny teatr objazdowy[1].

Bibliografia