Femme, Magda

Zgłoszenie do artykułu: Femme, Magda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Femme, Magda

Właściwie:

Pokora, Magdalena

Data urodzenia:

22 maja 1971

Miejsce urodzenia:

Łask

Informacje

Piosenkarka, także autorka tekstów własnego repertuaru. W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach, akordeonie i gitarze. Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Tematem jej pracy magisterskiej były Aspiracje artystyczne bywalców klubów karaoke. W latach 1996–2001 występowała pod własnym nazwiskiem w zespole Ich Troje. Solową karierę rozpoczęła pod pseudonimem Magda Femme w 2000 r. od debiutanckiego CD Empiryzm[1].

Bibliografia