Ich Troje

Zgłoszenie do artykułu: Ich Troje

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Ich Troje

Data powstania:

1996

Informacje

Zespół wokalno-instrumentalny. Powstał w Łodzi w 1996 r. w składzie: Magdalena Pokora – voc. oraz Jacek Łągwa – kbrd., Michał Wiśniewski – voc. (także autorzy własnego repertuaru). Przed nagraniem debiutanckiej płyty prowadzili w Łodzi pierwszy w Polsce profesjonalny klub karaoke. Współpracuje na estradzie z grupą aktorsko-taneczną. W debiutanckim składzie nagrał pierwsze trzy płyty. W 2001 r. Justyna Majkowska zastąpiła Magdalenę Pokorę, która pod pseudonimem Magda Femme zaczęła karierę solową. Z nową solistką nagrał CD Ich Troje: Ad 4, która zyskała status sześciokrotnej płyty platynowej.

Zespół jest laureatem:

– nagrody publiczności (audiotele) w koncercie Premiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001,

– I nagrody i nagrody publiczności na Baltic Festival w Karlshamn (Szwecja) w 2001 r.,

– Superjedynki w czterech kategoriach: zespół, przebój (piosenka pt. Powiedz), płyta pop i wydarzenie muzyczne na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2002,

– Superjedynki w kategorii płyta pop na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej 2003.

W tym samym roku reprezentował polską piosenkę w konkursie Eurowizji w Rydze (Łotwa), w którym zajął 7-mą lokatę. Był to ostatni występ publiczny Justyny Majkowskiej, którą zastąpiła niemiecka wokalistka Elli Mücke, a kilka miesięcy później Anna Świątczak.

O karierze zespołu i jego lidera opowiada książka pt. A wszystko to... Ich Troje Andrzeja Grabowskiego oraz zrealizowany w 2002 r. film dokumentalny Gwiazdor (reż. Sylwester Latkowski). Ponadto Michał Wiśniewski był bohaterem telewizyjnego reality show Jestem, jaki jestem, zrealizowanym w stacji TVN (trwał od marca do maja 2003 r.)[1].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://ichtroje.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Ich Troje [odczyt: 01.12.2011].