Galiński, Jerzy

Zgłoszenie do artykułu: Galiński, Jerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Galiński, Jerzy

Pseudonim:

Profesor

Data urodzenia:

31 maja 1944

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

20 lutego 2020

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Ukończył Studium Nauczycielskie, pracował przez wiele lat w szkołach jako nauczyciel śpiewu. Karierę muzyka jazzowego rozpoczął na początku lat 60. w zespole Six Dixielanders (m.in. ze Zbyszkiem Konopczyńskim i trębaczem Januszem Ciaramello). Był na przestrzeni lat członkiem prawie wszystkich najważniejszych warszawskich zespołów tradycyjnych.

Z Ragtime Jazz Bandem, do którego dołączył w 1965 r., nagrał dla Polskich Nagrań wydany w serii Polish Jazz album vol. 7. Na przełomie lat 60. i 70. grał w Big Bandzie Stodoła i zespole Old Timers Henryka Majewskiego, z którym w 1972 r. nagrał album Hold The Line (Polish Jazz vol. 30). W 1974 r.zdobył solistyczną nagrodę Złota Tarka (grał wówczas w zespole Royal Rag).

Był członkiem kilku innych liczących się formacji tradycyjnych, jak Gold Washboard Hot Jazz Company, Prowizorka Jazz Band i ponownie Old Timers. Nagrał w sumie dziewięć płyt, koncertował w wielu krajach europejskich i Kanadzie.

W połowie lat 90. pracował jako nauczyciel klarnetu i saksofonu w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II Stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie[1].

Bibliografia

1. 

http://jazzforum.com.pl/main/artykul/jerzy-galiski
Jazz Forum [odczyt: 23.08.2021].