Gugała, Jarosław

Zgłoszenie do artykułu: Gugała, Jarosław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Gugała, Jarosław

Data urodzenia:

13 kwietnia 1959

Miejsce urodzenia:

Młynary

Informacje

Członek grupy muzycznej Zespół Reprezentacyjny, wokalista, tłumacz.

Z wykształcenia jest iberystą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W 1983 r. założył z kolegami Zespół Reprezentacyjny, z którym śpiewał i tłumaczył teksty Lluísa Llacha, Georgesa Brassensa, piosenki sefardyjskie, brazylijskie). Nagrał z tą grupą płyty: Za nami noc... (pieśni Lluisa Llacha, 1985), Śmierć za idee (ballady Georgesa Brassensa, 1986), Sefarad (1991), Pornograf (1993) i Kumple to grunt (2007)[1].W 1992 r. objął najpierw funkcję dyrektora I programu TVP, a potem dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W latach 1999–2003 był ambasadorem w Urugwaju. Po powrocie do kraju rozpoczął pracę w TV Polsat.

Zajmował się pisaniem felietonów w tygodniku Newsweek Polska oraz prowadzeniem wykładów na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. W 2012 r. wydał książkę Doskonale a nawet gorzej. Świat we mgle absurdu, będącą zbiorem jego felietonów prasowych[2].

Bibliografia

1. 

http://www.zr.art.pl/.
Strona internetowa Zespołu Reprezentacyjnego [odczyt: 10.12.2018].

2. 

http://www.dziennikarze.info/wywiady/wywiady-jaroslaw-gugala.
Wywiad Kamila Świętonia z Jarosławem Gugałą przeprowadzony w marcu 2008 [odczyt: 10.12.2018].

3. 

Kozłowska, Agnieszka.